Різні серцево-судинні захворювання, в похилому віці, часто призводять до таких неприємних ускладнень, як інфаркт або інсульт. У першому випадку страждає серце, у другому мозок. І для того щоб відновити і надалі підтримувати стан здоров’я людини після таких епізодів, потрібно чимало праці, а також постійний лікарський контроль. Що ми і пропонуємо нашим пацієнтам.

Особливості догляду за людьми похилого віку після інфаркту – інсульту

Зняттям гострого стану хвороби займаються лікарі в лікарні. Однак, як тільки небезпека для життя минула, літню людиню відправляють додому або в спеціалізований заклад, де йому належить відновити своє здоров’я і, в міру можливості, ліквідувати наслідки хвороби. До найбільш поширених наслідків інфаркту можна віднести:

  • нездатність самостійно пересуватися;
  • непереносимість навіть мінімальних фізичних навантажень;
  • відсутність можливості самостійно себе обслуговувати;
  • загострення супутніх захворювань.

Якісний медичний догляд, підібрана медикаментозна терапія і поступове підвищення фізичної активності – основні методи боротьби з наслідками інфаркту у літніх людей.

Дещо складніше проходить реабілітація після інсульту. Залежно від того, яку ділянку мозку було зачеплено, страждають:

  • функція мови;
  • емоційне сприйняття того, що відбувається (реакція на все може бути як надмірно емоційною, так і навпаки);
  • зір;
  • здатність ворушити кінцівками правого або лівого боку.

У багатьох випадках, хоча і не завжди, відновити втрачені можливості виявляється можливим. Хоча зусилля, які необхідно прикласти для цього – колосальні. Для успішного лікування необхідно поєднувати медикаментозну терапію, лікувальну фізкультуру і психологічну підтримку.

У нашому будинку для літніх людей успішно реабілітують людей похилого віку після інфаркту або інсульту, надаючи їм весь необхідний догляд та реабілітацію. Також ми створили всі умови, необхідні для того, щоб пацієнти почували себе комфортно, і продовжували боротися за своє здоров’я. Адже те, наскільки хвора людина зможе відновитися, залежить не тільки від лікарів, а й від його готовності працювати і видужувати.