Хвороба Альцгеймера – Паркінсона

Хвороби Альцгеймера і Паркінсона – часті супутники старості. Частково ці недуги схожі, проте, в першому випадку більше страждають розумові здібності, а в другому – фізичні. Але в обох випадках мова йде про органічне ураження головного мозку, що робить наслідки хвороби незворотними, а повне лікування неможливим.

Хвороба Альцгеймера: особливості перебігу та лікування

У літніх людей, які зіткнулися з цією хворобою, поступово відмирають клітини головного мозку. На сьогоднішній день виділяють 4 стадії захворювання, в залежності від ступеня ураження мозку і погіршення стану пацієнта. Зупинити цей процес неможливо, однак, правильно підібраний образ життя здатний частково уповільнити прогресування хвороби:

  • необхідна регулярна фізична активність – прогулянки на свіжому повітрі, ЛФК;
  • тренування пам’яті і розумових процесів – будь-які інтелектуальні ігри, заучування віршів, читання;
  • дієта, яка зводить до мінімуму кількість спожитих вуглеводів;
  • соціалізація і підтримання позитивного настрою. Оскільки для людей похилого віку з цим захворюванням характерні депресивні стани, вони особливо потребують підтримки.

Хвороба Паркінсона: особливості перебігу та лікування

На відміну від хвороби Альцгеймера, хвороба Паркінсона має ще й масу фізичних проявів, таких як тремор, ригідність м’язів, зниження і сповільненість рухової активності. На більш пізніх стадіях стає помітно неконтрольована слинотеча, деменція, труднощі з ковтанням, порушення мови.

Хвороба Паркінсона відноситься до повільно прогресуючих захворювань, вона погано піддається лікуванню. Однак наші фахівці завжди намагаються підібрати найбільш ефективну корекційну терапію, яка може включати:

  • препарати, що сприяють синтезу дофаміну;
  • на більш пізніх стадіях призначають препарати леводопи, які допомагають частково послабити тремор і знизити м’язову ригідність;
  • реабілітаційні заходи, спрямовані на підтримку фізичних і розумових навичок.

Стикаючись з такими складними недугами у своїх рідних, краще, що можна зробити для них – надати їм якісний догляд, лікування та реабілітацію в приватному будинку для літніх людей. Ми готові подбати про ваших близьких, і допомогти їм в боротьбі за можливість жити повноцінно.